معرفی و فراخوان مقاله

" دوفصلنامه گفت­ و­گوهای فرهنگی ایران، آسیای مرکزی و قفقاز "

تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۹
Share/Save/Bookmark
 
" دوفصلنامه گفت­ و­گوهای فرهنگی ایران، آسیای مرکزی و قفقاز "
 
باسمه تعالی
 
معرفی

دانشگاه مازندران طی سالیان خیر، متناسب با ظرفیت های ملی و بین المللی خود،  توسعه فعالیت های پژوهشی و اجرایی را با کشورهای واقع در آسیای مرکزی و قفقاز در دستور کار قرار داده است. در همین راستا، دوفصلنامه گفت­ و­گوهای فرهنگی ایران، آسیای مرکزی و قفقاز  با هدف ایجاد بستر پژوهشی برای اساتید، دانشجویان و پژوهشگران به منظور به اشتراک گذاردن آخرین یافته های علمی خود در ارتباط با روابط ایران و کشورهای آسیای مرکزی و قفقاز و یا بطور کلی همسایگان شمالی ایران است. هدف محوری این نشریه ایجاد فضایی علمی برای طرح دیدگاه ها و تحلیل‌های مربوط به گفت­ و­گوهای فرهنگی و موضوعات جانبی مرتبط با مسائل فرهنگی، فراهم ساختن امکان تبادل نظر میان صاحب‌نظران مختلف داخلی و خارجی پیرامون مسائل مختلف، ایجاد پیوند میان مباحث نظری سیاست خارجی و روابط منطقه­ ای و بین‌المللی با مسائل اجرایی سیاست‌گذاری خارجی جمهوری اسلامی ایران و نیز افزایش توان تولیدات علمی کشور در ارتقای گفت­ و­گوهای میان فرهنگ­ ها و تمدن­ های منطقه است.

همچنین، این مجله تلاش می‌کند تا به عنوان پل ارتباطی میان نخبگان علمی و اجرایی ایران و کشورهای آسیای مرکزی، قفقاز و حوزه خزر عمل کرده و به تعمیق هرچه بیشتر تعامل میان محافل فکری، دانشگاهی، سیاست‌گذاران و مردم این کشورها در جهت ارتقای منافع ملی متقابل اقدام نماید. بنابراین، این نشریه به دنبال بسط مطالعات نظری و کاربردی در حوزه مطالعات فرهنگی و نیز ارائه راهبردها و راهکارها برای ارتقای تعاملات فرهنگی و حل مسائل موجود میان ایران و دولت­ های منطقه شمالی ایران است. امید است که این فصلنامه سهمی در ارتقاء دانش و پیشبرد اهداف کلان جامعه علمی داشته و راه حل های دقیق و مدونی در خصوص چالش ها و مسائل نظری و عملی پیش روی این رشته در عرصه های داخلی و بین المللی ارائه دهد.

فراخوان مقاله
نویسنده و پژوهشگر گرامی
با توجه به مقالات و پژوهش های ارزشمند چاپ شده جنابعالی در حوزه گفتگوهای فرهنگی، نشریه گفتگوهای فرهنگی دانشگاه مازندران از شما دعوت می کند مقالات ارزشمند نظری و یا کاربردی خود را با تاکید بر روابط ایران، آسیای میانه و قفقاز برای بررسی و چاپ به این نشریه ارسال فرمایید. بدیهی است در اسرع وقت نسبت به بررسی اولیه و چاپ مقاله پژوهشی شما در شماره های جاری و آتی نشریه اقدام خواهد شد. مزید امتنان خواهد بود پاسخ این ایمیل را در اسرع وقت اعلام و آمادگی خود را برای همکاری با نشریه اعلام فرمایید. در ضمن، برای دسترسی به سامانه مجله می توانید به آدرس زیر مراجعه فرمائید.
 http://jacd.journals.umz.ac.ir/
 
با سپاس
سردبیر نشریه
کد مطلب: 4117