امضای موافقتنامه جدید همکاری میان موسسه ایراس و موسسه فرهنگی اکو

اخبار ایراس
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۵
Share/Save/Bookmark
 
اعضای هیئت رییسه موسسه مطالعات ایران و اوراسیا (ایراس) امروز (یکشنبه، 26 آذر 1396) با حضور در موسسه فرهنگی اکو، ضمن دیدار با مدیران این موسسه بین المللی و تبادل نظر در خصوص همکاری های دوجانبه، موافقتنامه همکاری جدیدی منعقد نمودند.
 

اعضای هیئت رییسه موسسه مطالعات ایران و اوراسیا (ایراس) امروز (یکشنبه، 26 آذر 1396) با حضور در موسسه فرهنگی اکو، ضمن دیدار با مدیران این موسسه بین المللی و تبادل نظر در خصوص همکاری های دوجانبه، موافقتنامه همکاری جدیدی منعقد نمودند.

در این نشست یک ساعته، آقای دکتر داوود کیانی، قائم مقام موسسه ایراس، آقای دکتر محمود شوری، عضو ارشد شورای علمی ایراس و خانم مریم سنائی، مدیر امور مالی موسسه ایراس در دیدار با جناب آقای دکتر محمد مهدی مظاهری، رئیس محترم موسسه فرهنگی اکو، و همکاران ایشان با ارائه توضیحاتی در خصوص فعالیت های پیشین، کنونی و آتی موسسه ایراس، سوابقی از فعالیت  های مشترک پیشین دو موسسه در زمینه برگزاری نمایشگاه، کارگاه آموزشی و انتشار کتاب را مورد اشاره قرار دادند.

پس از ارائه توضیحاتی از سوی اعضای موسسه ایراس، جناب آقای دکتر مظاهری در سخنانی، اشاره به فعالیت های ملی و منطقه ای موسسه اکو داشته و ضمن تاکید بر رویکرد علمی و دانشگاهی مدیریت جدید این موسسه، نسبت به استمرار همکاری های دو طرف در عرصه های گوناگون از جمله فرهنگ و گردشگری ابراز علاقه و تاکید نمودند و خاطر نشان ساختند هر گونه تولیدات علمی مشترک از سوی موسسه فرهنگی اکو و موسسه ایراس با مخاطب حداقل چهارصد میلیونی در سطح اعضای سازمان اکو رو به رو خواهد بود.

در پایان و پس از بیان دیدگاه ها و انتظارات آتی از سوی اعضای حاضر در جلسه، موافقتنامه جدید همکاری میان موسسه ایراس و موسسه فرهنگی اکو به امضای مدیران ارشد این دو موسسه رسید.

شایان ذکر است، موسسه فرهنگی اکو نهاد فرهنگی سازمان همکاری‌های اقتصادی (اکو) است که در سال ۱۳۷۴ تأسیس شده‌ است و مرکز آن در ایران (شهر تهران) می‌باشد. وظیفه این بنیاد گسترش همکاری و تبادل های فرهنگی میان کشورهای عضو اکو است. وظیفه موسسه انجام تحقیقات نظام یافته در خصوص میراث مشترک فرهنگی منطقه تعیین شد تا در جهت تقویت آگاهی‌های مربوط به اتحاد ناگسستنی این کشورها گام بردارد و مطالعات بنیادین انجام دهد که این مطالعات در قالب انتشار کتاب، ماهنامه، فصلنامه، گاهنامه و غیره منتشر گردد. همچنین مؤسسه موظف است تا در جهت آشنا سازی و مرتبط کردن صاحب نظران و شخصیت های عالی رتبه، اساتید دانشگاه‌ها، دانشجویان منطقه را به یکدیگر تلاش نماید و تمهیدات لازم را جهت ایجاد ارتباطی نزدیکتر و نیز شناخت صحیح بین مردم منطقه از طریق برنامه‌های فرهنگی اتخاذ نماید.




 
کد مطلب: 3486