وزرای انرژی روسیه و عربستان در ماه مارس در کویت دیدار خواهند کرد

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۱
Share/Save/Bookmark
 
الکساندر نوواک، وزیر انرژی فدراسیون روسیه گفت که رؤسای وزارت انرژی فدراسیون روسیه و عربستان سعودی مذاکراتی را در ماه مارس در چارچوب دیدار وزیران در خصوص پایش اجرای موافقت نامه وین برگزار خواهند کرد.
وزرای انرژی روسیه و عربستان در ماه مارس در کویت دیدار خواهند کرد
 
به گزارش ایراس به نقل از ریانووستی: الکساندر نوواک، وزیر انرژی فدراسیون روسیه گفت که رؤسای وزارت انرژی فدراسیون روسیه و عربستان سعودی مذاکراتی را در ماه مارس در چارچوب دیدار وزیران در خصوص پایش اجرای موافقت نامه وین برگزار خواهند کرد.

نوواک گفت: «دیدار بعدی ما (با خالد الفلیح، وزیر انرژی عربستان سعودی) در ماه مارس در کویت صورت خواهد گرفت، وقتی که ما نشست وزیران را به منظور تجزیه و تحلیل اجرای موافقت نامه طی ماه فوریه، برگزار خواهیم کرد».

به گفته وی، آخرین دیدار وزیر روسیه با الفلیح در هیوستون صورت گرفت، وزرا در مورد وضعیت کنونی در بازار، اجرای موافقت نامه ها توسط کشورهای عضو و غیر عضو اوپک، چشم انداز همکاری کشورها در زمینه انرژی و پیاده کردن طرح های مشترک به بحث پرداختند.

نوواک و الفلیح برای شرکت در کنفرانس CERAWeek وارد هیوستون شدند. از قبل به وزارت انرژی روسیه اعلام شده بود که دیدار در خارج از چارچوب کنفرانس برگزار می شود.

نشست وزیران در خصوص پایش موافقت نامه 25 لغایت 26 مارس در کویت برگزار خواهد شد.

اوپک در نشست 30 نوامبر در وین درخصوص کاهش استخراج خود به میزان 2/1 میلیون بشکه در روز از سطح ماه اکتبر توافق کرد. یازده کشور غیر عضو اوپک 10 دسامبر در مورد کاهش استخراج خود در مجموع به میزان 558 هزار بشکه در روز، منجمله روسیه به میزان 300 هزار بشکه، به توافق رسیدند. این موافقت نامه که هدف ان تثبیت بازار نفت است در شش ماهه اول سال 2017 با امکان تمدید آن منعقد شده است.

پایان خبر/

 
کد مطلب: 3093