دیمیتری پسکوف:

مسکو هرگز نگاه خوش‌بینانه‌ای به روابط با دولت ترامپ نداشته است

تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۴
Share/Save/Bookmark
 
سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه با اشاره به اینکه مسکو هرگز نگاه خوش بینانه ای به روابط با دولت جدید آمریکا نداشته، تأکید کرد که صرفا بعد از دیدار رؤسای جمهور دو کشور می توان روابط آمریکا-روسیه را ارزیابی کرد.
مسکو هرگز نگاه خوش‌بینانه‌ای به روابط با دولت ترامپ نداشته است
 
ایراس؛ سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه با اشاره به اینکه مسکو هرگز نگاه خوش بینانه ای به روابط با دولت جدید آمریکا نداشته، تأکید کرد که صرفا بعد از دیدار رؤسای جمهور دو کشور می توان روابط آمریکا-روسیه را ارزیابی کرد.

 «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین اعلام کرد که تنها پس از برگزاری دیدار میان «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه و «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا می توان روابط مسکو-واشنگتن را ارزیابی کرد.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اینترفکس»، سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه همچنین تأکید کرد: «ما بر این باوریم که روابط میان آمریکا و روسیه برای هر دو کشور و همچنین برای جامعه جهانی از اهمیت بسیاری برخوردار است».

وی در ادامه گفت که هنوز مشخص نیست چه زمانی قرار است نخستین دیدار میان روسای جمهور روسیه و آمریکا برگزار شود.

پسکوف در پاسخ به سوالی درباره ناامیدی احتمالی مسکو از دولت ترامپ گفت: «ما هرگز نگاه خوش بینانه ای در این رابطه نداشته ایم و یا اسیر توهمات نشده ایم بنابراین دلیلی برای ناامیدی وجود ندارد».

سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه در بخش دیگری از اظهاراتش گفت که ادعاها مبنی بر اینکه مطبوعات دولتی روسیه به کارکنان خود توصیه کرده اند تا پوشش اخبار مرتبط با رئیس جمهور جدید آمریکا را کاهش دهند، صحت ندارد.

وی تأکید کرد: «شبکه های تلویزیونی و دیگر رسانه های روسیه در خصوص تصمیم گیری برای سیاست های خود کاملا آزادانه عمل می کنند و این ادعا نمونه دیگری از اخبار جعلی است».

پیش از این شبکه بلومبرگ اعلام کرده بود که کرملین روز پنج شنبه به رسانه های دولتی روسیه اعلام کرده تا پوشش اخبار مرتبط با «دونالد ترامپ» را بواسطه نگرانی ها در خصوص روابط آینده با دولت جدید آمریکا کاهش دهند.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش به مستند اخیر شبکه «بی بی سی» که روز پنج شنبه پخش شد و به نوعی مستندی درباره طرفداران فوتبال روسیه بود گفت، این اثر مستند به شدت در روسیه مورد انتقاد است و به عنوان یک ابزار تبلیغات سیاسی و پروپاگاندا در نظر می گیرد و بیشتر با هدف منصرف کردن مردم انگلیس از سفر به روسیه ساخته شده است.

انتهای خبر/

 
کد مطلب: 2993