دیدار سفیر ایران در روسیه با رئیس کمیسیون امور بین الملل دومای روسیه

تاکید بر گسترش همکاری های پارلمانی ایران و روسیه

تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۸
Share/Save/Bookmark
 
مهدی سنایی، سفیر ج.ا. ایران در روسیه با آقای لئونید اسلوتسکی، رئیس کمیسیون امور بین الملل دومای روسیه ملاقات نمود.
تاکید بر گسترش همکاری های پارلمانی ایران و روسیه
 
ایراس؛ مهدی سنایی، سفیر ج.ا. ایران در روسیه با آقای لئونید اسلوتسکی، رئیس کمیسیون امور بین الملل دومای روسیه ملاقات نمود.

 به گزارش ایراس به نقل از بخش دیپلماسی رسانه ای سفارت ایران در مسکو، در این دیدار موضوعات همکاری های روسیه و ایران در زمینه های مختلف از جمله گسترش روابط پارلمانی دو کشور مورد بررسی قرارگرفت.

اسلوتسکی در دیدار با سنایی، با اشاره به اینکه در حال حاضر روسیه همکاری های خود را با ایران گسترش می دهد گفت: در دومای روسیه هم روحیه توسعه روابط با ایران حاکم است.

رئیس کمیسیون امور بین الملل دومای روسیه گفت: اطمینان دارم که در آینده نزدیک با برگزاری جلسات کمیته های سیاست خارجی پارلمان های دو کشور، مواضع ما در خصوص مسائل کلیدی بین المللی و منطقه ای از جمله در مورد سوریه و خاورمیانه  هر چه بیشتر نزدیک خواهد شد.

 در این دیدار مهدی سنایی، سفیر ج.ا.ایران در فدراسیون  روسیه نیز با اشاره به اینکه روابط و همکاری ایران و روسیه در تمامی زمینه ها از جمله درعرصه های سیاسی و اقتصادی با رویکرد مثبت دچار تحول گردیده، بر وجود اشتراکات در دیدگاه های طرفین در خصوص مسائل بین المللی و منطقه ای از جمله در بحث مبارزه با تروریزم تاکید نمود.

سنایی افزود: روسای جمهور دو کشور  8 نوبت طی سه سال اخیر با یکدیگر ملاقات نموده اند و در سفر رسمی دکتر روحانی رئیس جمهور ایران به روسیه نیز اسناد مهمی به امضا خواهد رسید.
طرفین در این دیدار توافق کردند که همکاری های پارلمان های دو کشور و همچنین همکاری گروههای دوستی بین پارلمانی افزایش یابد.

شایان ذکر است که انتخابات نمایندگان دومای روسیه چندی پیش انجام شد و دومای جدید روسیه کار خود را آغاز کرده است.

انتهای خبر/

 
کد مطلب: 2990