۱
 

کرملین برای آغاز ریاست‌جمهوری ترامپ روزشماری می‌کند

تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۵
Share/Save/Bookmark
 
کرملین که با اشتیاق منتظر ریاست جمهوری ترامپ است و برای آغاز این ریاست جمهوری روزشماری می‌کند، همچنان به حمله و ابراز خشم خود از دولت در حال کناره‌گیری اوباما ادامه می‌دهد.
 
ایراس: کرملین که با اشتیاق منتظر ریاست جمهوری ترامپ است و برای آغاز این ریاست جمهوری روزشماری می‌کند، همچنان به حمله و ابراز خشم خود از دولت در حال کناره‌گیری اوباما ادامه می‌دهد.

به گزارش به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و دیگر مقامات دولت او که تلاش دارند هیچ‌گونه شانسی را برای گرم شدن روابط آمریکا و روسیه از دست ندهند، از پاسخ به سوال‌ها در مورد تصمیماتشان برای روابط آینده روسیه با دولت ترامپ و دستور کار مذاکراتشان طفره می‌روند.

تحسین علنی ترامپ از پوتین باعث افزایش انتظارات برای بهبود روابط مسکو با واشنگتن شده است اما خود ترامپ هنوز سیاست واضح دولتش را در قبال روسیه بیان نکرده است.

کابینه او شامل یک ژنرال بازنشسته با مواضع جنگ‌طلبانه در قبال روسیه و همزمان یک مدیر اجرایی بخش نفت است که روابط تجاری گسترده‌ای با روسیه داشت.

همزمان مقامات روسی به محکوم کردن و انتقاد از دولت در حال کناره‌گیری اوباما با لحن غیر دیپلماتیک بی‌سابقه ادامه می‌دهند و هرگونه ملاحظه را در حمله به اوباما بعد از تحریم‌های جدید او علیه روسیه در هفته‌های اخیر کنار گذاشته‌اند.

پوتین در اقدامی ملاحظه‌کارانه به منظور اجتناب از خطر تنش با ترامپ اقدام دولت اوباما در اخراج ۳۵ دیپلمات روسی را تلافی نکرد و به جای آن از فرزندان دیپلمات‌های آمریکایی دعوت کرد در جشن سال نوی میلادی در کرملین شرکت کنند.

مایکل فلین مشاور امنیت ملی ترامپ و همچنین سفیر روسیه در آمریکا طی هفته‌های اخیر روابط مکرری با یکدیگر داشته‌اند که از آن جمله تماس مهمی میان آنها در تاریخ ۲۹ دسامبر یعنی روز اعلام تحریم‌های جدید دولت اوباما علیه مسکو بوده است.

مسکو نیز زمانی که کاخ سفید چند روز پیش نام پنج روس دیگر از جمله رئیس آژانس ارشد تحقیقات دولتی در روسیه را به تحریم‌ها اضافه کرد از تلافی خودداری کرد.

مایک پنس معاون ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا تاکید کرده که کمپین ریاست جمهوری ترامپ هیچ ارتباطی با روسیه نداشته و روابط مشاور امنیت ملی دولت ترامپ با مقامات روسیه در ماه دسامبر را تکذیب کرده است.

به گزارش ایسنا، در حالی که پوتین و نزدیکانش امیدوارند که ترامپ رویکرد بازی در قبال روسیه داشته باشد می‌دانند هرگونه تلاش برای بهبود روابط ممکن است با موانع بزرگی مواجه شود که از آن جمله مقاومت شدید در کنگره آمریکا خواهد بود.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی پوتین اخیرا گفت: هرگونه روابط ما در آینده باید به شکلی جامع و دقیق تدارک دیده شود، چراکه ممکن است دوران دشواری به وجود بیاید.

در حالی که کرملین به ترامپ به منظور رفع تحریم‌ها علیه خود حساب باز کرده، بسیاری از ناظران با دیده تردید به آن نگاه می‌کنند.

فئودور لوکیانوف رئیس شورای سیاست‌گذاری دفاعی و خارجی متشکل از گروهی از کارشناسان سیاست خارجی روسی گفت: در فضای فعلی تصور اینکه ترامپ شروع به لغو تحریم‌ها کند دشوار است. از جمله موانع پیش رو، اتهام آمریکا به روسیه مبنی بر مداخله در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خواهد بود.

انتهای گزارش/

 
کد مطلب: 2800
 


 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۳۰ ۱۸:۲۲:۵۹
دمکرات و جمهوری خواه هر دو یک گروه هستند
پوتین نباید فریب لبخند و ظاهر ترامپ شود
جان کری: حملات ما به روسیه نامریی خواهد بود
نفاق و تفرقه شیوه انگلیس و شیطانه
ایران دوستی ماندگارتره برای ملت روسیه (145)