«بردی‌ محمداف» به عنوان اولین نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ترکمنستان معرفی شد

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۴
Share/Save/Bookmark
 
انتخابات ریاست جمهوری ترکمنستان با معرفی «قربانقلی بردی‌محمداف» رئیس جمهور فعلی این کشور به عنوان اولین نامزد این انتخابات از سوی «حزب دموکراتیک ترکمنستان» رسماً کلید خورد.
«بردی‌ محمداف» به عنوان اولین نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ترکمنستان معرفی شد
 
ایراس: «حزب دمکراتیک ترکمنستان» (حزب حاکم) شب گذشته در جلسه‌ای فوق‌العاده «قربانقلی بردی‌محمداف» رئیس جمهور فعلی این کشور را به عنوان نامزد این حزب برای انتخابات آتی ریاست جمهوری تعیین کردند.

بر اساس این گزارش، حزب دموکراتیک ترکمنستان بردی‌محمداف را جهت تعیین صلاحیت و ثبت رسمی به عنوان نامزد انتخابات آتی ریاست‌جمهوری به کمیسیون مرکزی انتخابات این کشور معرفی کرد.

به گفته این منبع، امروز نیز قرار است جلسه حزب «کارآفرینان و صاحبان صنایع» برای معرفی نامزد موردنظرشان برای این انتخابات برگزار گردد. همچنین طبق اعلام نمایندگان حزب «کشاورزی» این کشور جلسه معرفی نامزد این حزب در تاریخ 17 دسامبر (27 آذر) برگزار خواهد شد. 

طبق تقویم انتخاباتی ترکمنستان، در تاریخ 24 دسامبر (4 دی) نیز با اعلام رسمی نامزدها، تبلیغات آنها در رسانه‌های جمعی این کشور آغاز خواهد شد.

برطبق قوانین ترکمنستان، احزاب حاضر در انتخابات ریاست جمهوری باید حداقل 10 هزار امضاء برای نامزدهای مورد نظر جهت ثبت رسمی آنها در کمیسیون انتخابات این کشور جمع آوری نمایند.

 لازم به ذکر است که پارلمان ترکمنستان، 12 فوریه سال 2017 میلادی را به عنوان تاریخ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور تعیین کرده است.

در انتخابات آتی ریاست جمهوری ترکمنستان، 3 حزب سیاسی دموکراتیک، کارآفرینان و صاحبان صنایع و کشاورزی این کشور حق معرفی نامزد برای این انتخابات را دارا می‌باشند.

علاوه بر این پارلمان ترکمنستان 3 ماه پیش اصلاحیه قانون اساسی جدیدی را تصویب کرد که بر اساس آن محدودیت سن نامزد‌های رئیس جمهوری لغو و طول دوره ریاست جمهوری نیز از 5 به 7 سال افزایش یافته است.

انتخابات ریاست جمهوری ترکمنستان آخرین بار در فوریه سال 2012 میلادی  برگزار شد که در آن بردی‌محمداف 59 ساله برای دومین بار بر کرسی ریاست جمهوری نشست.

پایان خبر/

منبع: فارس

 
کد مطلب: 2531