وزارت خارجه هلند، سفرای ایران و روسیه را فراخواند

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۰
Share/Save/Bookmark
 
وزارت امور خارجه هلند روز چهارشنبه اعلام کرد که الکساندر شولگین و علیرضا جهانگیری سفرای روسیه و ایران را در ارتباط با وضعیت کنونی شرق حلب فراخوانده است.
وزارت خارجه هلند، سفرای ایران و روسیه را فراخواند
 
ایراس: به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک وزارت  امور خارجه هلند روز چهارشنبه اعلام کرد که الکساندر شولگین  و علیرضا جهانگیری سفرای روسیه و ایران را در ارتباط با وضعیت کنونی شرق حلب فراخوانده است.
 
برت کوئندرز وزیر امور خارجه هلند با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود ضمن اعلام این خبر وضعیت کنونی در حلب را مورد انتقاد قرار داد و تاکید کرد که خروج غیرنظامیان از حلب باید امکان‌پذیر شود. مرکز آشتی روسیه اوایل امروز اعلام کرد که شبه نظامیان در منطقه صلاح‌الدین درحلب توافق مقامات سوری برای ترک این شهر را نقض کرده و از آتش‌بس برای تشکیل دوباره گروه و ادامه درگیری‌ها استفاده کردند.
 
به گزارش اسپوتنیک طی ماه‌های گذشته منطقه حلب به اصلی‌ترین میدان جنگ در سوریه میان شورشیان و دولت سوریه تبدیل شد. مرکز آشتی روسیه روز سه‌شنبه اعلام کرد که ارتش دولت سوریه کنترل بیش از 98 درصد از شهر حلب را به دست گرفته و شورشیان تنها در منطقه‌ای به مساحت کمتر از سه کیلومتر مربع حضور دارند.

پایان خبر/

منبع: ایسنا
کد مطلب: 2530