آغاز به کار کنفرانس "دین برعلیه تروریسم" در مسکو

15 مهر 1395 ساعت 18:23

کنفرانس علمی – عملی "دین برعلیه تروریسم" امروز در دانشگاه دوستی ملل مسکو با حضور کارشناسانی از 60 کشور جهان کار خود را آغاز کرد.


ایراس: ​ کنفرانس علمی – عملی "دین برعلیه تروریسم" در دانشگاه دوستی ملل مسکو با حضور کارشناسانی از 60 کشور جهان کار خود را آغاز کرد. دانشگاه دوستی ملل و سفارت جمهوری قزاقستان درمسکو  مشترکا سازماندهی این کنفرانس را برعهده گرفتند. دراین کنفرانس کارشناسان، دانشمندان، علماء و رهبران دینی و دیپلماتهایی از روسیه، اروپا، آسیا و آفریقا و همچنین دانشجویان دانشگاه دوستی ملل از 60 کشور جهان از جمله سوریه، ایران، فرانسه، کلمبیا، افغانستان، نیجریه و کشورهای دیگر حضور دارند.

به گزارش 
ایراس به نقل از بخش رسانه ای سفارت ایران در مسکو، حاضرین کنفرانس مسئله تهدید جهانی تروریسم و تدابیر ممکن برای مقابله با آن را بررسی کردند. دراین مراسم مراد تاژین سفیر قزاقستان در مسکو، محمد سلام محمدوف معاون دفتر ریاست جمهوری روسیه، الیاس اوماخانف معاون رئیس شورای فدراسیون روسیه، راویل عین الدین رئیس شورای مفتیان روسیه و بسیاری از شخصیتهای دیگر  شرکت کرده اند. هدف این کنفرانس تدوین توصیه های کلی  جهت شکل گیری الگوی امنیتی جدید بر مبنای گفتگوی موثر رهبران دینی و شخصیت های سیاسی در راستای جستجوی پاسخ مشترک به تهدیدات و چالشها می باشد.سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه نیز ضمن شرکت در این کنفرانس به ایراد سخنرانی پرداخت. متن سخنرانی دکتر مهدی سنایی از طریق این لینک قابل دستیابی است.

پایان خبر/


 


کد مطلب: 2035

آدرس مطلب: http://www.iras.ir/fa/doc/news/2035/آغاز-کار-کنفرانس-دین-برعلیه-تروریسم-مسکو

ایراس
  http://www.iras.ir