توریست‌های ایرانی بازارِ سوچی را گرم کردند

تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۷
Share/Save/Bookmark
 
موج گردشگرانی که از ایران به شهر سرد و زمستانی سوچی در روسیه سرازیر شده، بازار گردشگری این شهر را گرم کرده است.
توریست‌های ایرانی بازارِ سوچی را گرم کردند
 
ایراس: موج گردشگرانی که از ایران به شهر سرد و زمستانی سوچی در روسیه سرازیر شده، بازار گردشگری این شهر را گرم کرده است.

خبرگزاری ریانووستی با ارائه گزارشی از تعداد پروازهای برخی ایرلاین های ایرانی و افزایش تعداد گردشگران ایرانی نوشته است: سوچی به یکی از مکان های مورد علاقه ایرانی ها تبدیل می شود.

براساس این گزارش شرکت هواپیمایی ماهان بیش از خطوط دیگر هوایی در این مسیر فعال شده و گردشگران ایرانی را به سوچی می برد.

به نوشته این خبرگزاری، فرودگاه بین المللی سوچی پروازهای چارتر شرکت هواپیمایی ایرانی ماهان را به تازگی پذیرا شده است.

سوچی که محل دائمی برگزاری المپیک زمستانی است، اکنون با ایرانیان بخاطر سازماندهی پروازهای چارتر درسال 2015 آشناست.

ریانووستی از یک شرکت هواپیمایی دیگر ایرانی (قشم ایر) نام برده که تا کنون بیش از 25 پرواز را در مسیر تهران - سوچی داشته است.

این خبرگزاری نوشته است هم اکنون تعداد توریستهای ایرانی در سوچی حدود 4 هزار نفر هستند.


دیدنی های سوچی روسیه
یکی از جذاب ترین شهرهای روسیه، شهر سوچی است. سوچی یک شهر گردشگری روسیه واقع در سرزمین کراسنودار در مرز غربی این کشور است. این شهر بر کرانه‌های دریای سیاه و در دامنه بلندی‌های پوشیده از برف رشته‌کوه قفقاز قرار گرفته است. سوچی به دلیل آفتاب، آب و هوای کوهستانی و گیاهان کم نظیر ، خواص درمانی چشمه های آب معدنی و خاک شفا بخش خود یک تفریحگاه فوق العاده برای بهبود سلامتی به شمار می رود. بزرگ ترین مناطق تفریحی سوچی عبارتند از: لازروسکویه، لوو، داگومیس، سوچی، خوستا، کودپستا، آدلر و کراسنایا پولیانا. امروزه دیگر همه ی جهانیان سوچی را به دلیل زیبایی های خیره کننده ی آن می شناسند. سوچی در ساحل دریای سیاه در منظقه ی قفقاز قرار گرفته است و دارای آب و هوایی معتدل است. شهر سوچی از یک طرف به دریا و سوی دیگر به منطقه ی کوهستانی پهناور وودلند منتهی می شود.

سوچی روسیه
جاذبه های سوچی عبارتند از : دریای سیاه سوچی، مراکز تفریحی و سلامت سوچی، چشمه ی آب معدنی ماتسستا سوچی، آخون بزرگ سوچی، بیشه ی چوب شمشکی و سرخدار سوچی، چایخانه ی معروف سوچی، پارک آبی دلفین ها در منطقه ی آدلر سوچی، پارک ریوییرا سوچی، پارک دلفین ریوییرا سوچی، پارک دندراری سوچی، تفریحگاه ساحلی سوچی، تئاتر زمستانه ی سوچی، پارک اقیانوسی سوچی (دیسکاوری ورلد)، مجموعه آبشارهای سوچی، پارک ملی سوچی و اسکای پارک سوچی.

سوچی روسیه
 
کراسنایا پولیانا: 
یک تفریحگاه بی نظیر است که در سوچی روسیه قرار گرفته است. این اقامتگاه کوهستانی را به جرات می توان یکی از زیباترین مکان های زمین دانست. در کراسنایا پولیانا میانه های مسیر رودخانه ی مزیمتا در ارتفاع ۵۵۰-۶۰۰ متری از سطح دریا ، چشم انداز وسیعی را به وجود آورده است. از یک طرف در میان قله های آیبگا  و از سوی دیگر صخره های آچیشخو قرار گرفته است. در پائین مزیمتا قله های پوشیده از برف قفقاز قرار دارند.  این چشم انداز از همه جهت به جنگلی سرسبز و انبوه از درختان بلوط،  راش، شاه بلوط،  ممرز،  افرا و توسکا منتهی می گردد.
 
کراسنایا پولیانا
 
دراین منطقه از ترکیب کوه های بلند و آب زلال منظره ی بی نظیری بوجود آمده است.  این منطقه تابستان خیلی گرم نیست و زمستان های ملایمی دارد. نمونه های آب و خاک این اکوسیستم با استانداردهای بالای اروپایی مطابقت دارد. در کراسنایا پولیانا سه موزه ی تاریخی و محلی وجود دارد. در موزه ی طبیعت که در ساختمان اداری جنگلداری کراسنایا پولیانا قرار دارد می توانید گونه ی نادری از گاوها، گوزن، خرس، گرازهای وحشی و بز های قفقازی را که بصورت خشک شده نگهداری می شوند ببینید و با انواع حشرات، پرندگان  و گیاهان بومی این منطقه آشنا شوید.
(تور سوچی ) در پیست اسکی گورکی گورود، در کراسنایا پولیانا،  محل مناسبی برای نگهداری تجهیزات اسکی وجود دارد و این منطقه برای ورزش های زمستانی از جمله اسکی بسیار مناسب است.


انتهای خبر/

 
کد مطلب: 1879