در مصاحبه با المیادین؛

سرکیسیان: روابط ارمنستان و ایران بر اصول همزیستی مبتنی است

22 تير 1395 ساعت 13:30

رئیس جمهور ارمنستان گفت این کشور و ایران در روابط خود به اصول همزیستی مسالمت آمیز پایبند هستند.


ایراسسرژ سرکیسیان در مصاحبه با شبکه المیادین گفت: «ما نمی گوییم ملت ترکیه عامل نسل کشی ارمنی هاست. ما ملت ترکیه را به نسل کشی ارمنی ها متهم نمی کنیم، بلکه حاکمان وقت ترکیه از سازمان های امنیتی برای این نسل کشی استفاده کردند.» 
 

سرکیسیان در پاسخ به سوالی درباره روابط کشورش با ایران افزود: «جمهوری ارمنستان و جمهوری اسلامی ایران با قواعد همزیستی مسالمت آمیز آشنایی دارند و به آنها احترام می گذارند. ما توافقی با مقامات ترکیه ای نداریم. در این مورد به هیچ وجه مسئله دینی مطرح نیست.» 
 
وی با تاکید بر اینکه جنگ سوریه به ارمنستان هم آسیب رسانده است، خاطر نشان کرد افراط گرایی بیشترین ضرر را برای ساکنان سوریه به همراه داشته است و افراط گرایی یک خطر مستمر محسوب می شود و اقلیت مسیحی در سوریه از این جنگ آسیب دیدند. 
 
رئیس جمهور ارمنستان گفت: « ما روابط خود با سوریه را حفظ کرده ایم و این کار را درست می دانیم. ارمنستان با مقامات دولتی سوریه صرفنظر از اینکه چه کسی قدرت را در دست دارد، همکاری خواهد کرد زیرا همانطور که گفتم با وجود مهاجرت بیشتر ارمنی ها از سوریه همچنان هزاران نفر از شهروندان ارمنی در سوریه حضور دارند. میراث تاریخی ارمنی ها در سوریه هم برای ما اهمیت زیادی دارد.»

انتهای پیام/

----------
منبع: خبرگزاری صدا و سیما
http://www.iribnews.ir/fa/news/1208465/


کد مطلب: 1583

آدرس مطلب: http://www.iras.ir/fa/doc/news/1583/سرکیسیان-روابط-ارمنستان-ایران-اصول-همزیستی-مبتنی

ایراس
  http://www.iras.ir