قرقیزستان در آستانه سال نو میلادی

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۳
Share/Save/Bookmark
 
آماده‌سازی و تزیین پایتخت قرقیزستان برای استقبال از سال نو میلادی با تزئین کردن درخت کریسمس در میدان مرکزی «بیشکک» پایان یافته و مردم کم‌کم برای ورود به سال جدید آماده می‌شوند.
قرقیزستان در آستانه سال نو میلادی
 
ایراس: مردم قرقیزستان برای استقبال از سال نو میلادی آماده می‌شوند و مدارس، دانشگاه‌ها، مؤسسات دولتی و خصوصی کم‌کم رو به تعطیلی می‌روند.

این در حالی است که امسال پارلمان قرقیزستان تعطیلات رسمی را از یکم تا سوم ژانویه تعیین کرده است حال آنکه شهروندان کشورهای پساشوروی در سال‌های گذشته پس از استقبال سال نو به مدت 2 هفته تعطیل بودند.

در قرقیزستان نیز مانند دیگر کشورهای پساشوروی، سنت استقبال از سال نو مورد توجه مردم بوده و با نزدیک شدن به ایام آخر سال آرایش درخت کریسمس از سرگرمی‌های مورد علاقه مردم به شمار می‌رود.

امسال نیز درخت کریسمس مصنوعی در میدان اصلی بیشکک پایتخت قرقیزستان طبق روال هر سال تزیین شده است که ارتفاع آن 12.5 متر بوده و با هزار و 200 عروسک آرایش شده است.

مراسم روشن کردن درخت کریسمس با حضور «عالی‌بیک ابراهیم‌اف» شهردار، نمایندگان حوزه‌های فرهنگی و ساکنان بیشکک برگزار شد.

همچنین، در دیگر نقاط قرقیزستان نیز شهرها با تزئین در و دیوارها آرایش شده و مردم برای استقبال از سال نو میلادی آماده می‌شوند.

موسسه مطالعات ایران و اوراسیا(ایراس)، ضمن تبریک این ایام به همه مسیحیان جهان، تصاویری از حال و هوای این روزهای کشور قرقیزستان و ازبکستان را برای مخاطبان خود آماده کرده است که در ادامه با هم می بینیم:
کد مطلب: 2667