روسیه در آستانه سال نو میلادی

تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۹
Share/Save/Bookmark
 
بسیاری از شهرهای روسیه از جمله پایتخت این کشور (مسکو) با چراغ‌های رنگی تزيین شده و بازارچه‌هایی برای فروش هدایا، مواد غذایی و نوشیدنی خود را برای سال نوی میلادی آماده کرده‌اند.
روسیه در آستانه سال نو میلادی
 
ایراس: بسیاری از شهرهای روسیه از جمله پایتخت این کشور (مسکو) و همچنین سن پترزبورگ با چراغ‌های رنگی تزيین شده و بازارچه‌هایی برای فروش هدایا، مواد غذایی و نوشیدنی خود را برای سال نوی میلادی آماده کرده‌اند.

به گزارش ایراس، روسها بیش از 300 سال است که سال نو را جشن می‌گیرند و استقبال از سال نو از زمان امپراتوری پتر کبیر در این کشور پهناور آغاز شد و در طول این مدت سنت‌های زیادی از جمله سنت‌های اروپایی و آمریکایی در کنار آیین‌های خاص این کشور به فرهنگ آنان افزوده شده است.
امپراتوری روسیه در سال 1699 میلادی با صدور حکمی اول ژانویه را سال نو اعلام کرد که مردم باید جشن و شادی را هفت روز برپا کنند.
در چند سال اخیر دولت روسیه با صرف هزینه‌های فراوان در تلاش است تا شمار گرداشگران خارجی را در این کشور افزایش دهد و از این رو برگزاری جشنواره‌های مختلف خیابانی را در ایام سال نو میلادی در خیابان‌های مسکو و سن‌پترزبورگ تدارک دیده است.
همچنین ثبت رکورد بزرگترین گوی سال نو جهان با بیش ۲۳ هزار لامپ و ۱۷ متر قطر در کتاب جهانی گینس در ژانویه سال ۲۰۱۷ میلادی از دیگر برنامه‌های روسیه در جهت معرفی این کشور به عنوان یکی از مقاصد توریستی در جهان است.

در زیر تصاویر از خیابان‌های مسکو و سن پیترزبورگ که به مناسبت ایام کریسمس و سال نو میلادی تزئین شده‌اند، را با هم می بینیم:
کد مطلب: 2654