کوارل- گالری نقاشی در مترو مسکو

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۶
Share/Save/Bookmark
 
قطارهای «آکوارل» طرحی است منحصر بفرد که در متروی مسکو اجرا می‌شود، این طرح در سال 2006 اولین بار توسط «سرگئی آندریاکی» هنرمند روس و با هدف جذب بیشتر مردم برای استفاده از مترو و برای کمک به مردمی که ممکن است بدلیل مشغله های فراوان زندگی معاصر فرصت رفتن به گالری ها و آشنایی با هنر هنرمندان را نداشته باشند و نیز با نیت لذت بخش کردن تردد در شهر برای شهروندان مسکو، به شهرداری مسکو پیشنهاد شد.
کوارل- گالری نقاشی در مترو مسکو
 
ایراس: قطارهای «آکوارل» طرحی است منحصر بفرد که در متروی مسکو اجرا می‌شود، این طرح  در سال 2006 اولین بار توسط «سرگئی آندریاکی» هنرمند روس و با هدف جذب بیشتر مردم برای استفاده از مترو و برای کمک به مردمی که ممکن است بدلیل مشغله های فراوان زندگی معاصر فرصت رفتن به گالری ها و آشنایی با هنر هنرمندان را نداشته باشند و نیز با نیت لذت بخش کردن تردد در شهر برای شهروندان مسکو، به شهرداری مسکو پیشنهاد شد.

در قطارهای «آکوارل» بجای نصب تابلوهای تبلیغاتی در واگن مترو، سراسر واگن‌های مترو رنگ‌آمیزی شده و تابلوهای نقاشی هنرمندان دوره های مختلف روسیه در داخل واگن‌ها نصب می‌شوند.

برای اجرای این طرح ساختار واگن‌های قطارها تغییر داده شده است تا این قطار ها به نوعی گالری هنری متحرک تبدیل شوند همچنین  سطح خارجی این قطارها با رنگ‌های متنوع و شاد رنگ‌آمیزی شده‌اند. سرتاسر داخل واگن‌ها نیز با توجه به موضوعی که در تابلوها به آن اشاره شده است رنگ‌آمیزی می‌شود و در یک طرف آن تابلوهای نقاشی نصب و روبروی تابلوها صندلی برای نشستن مسافران قرار گرفته است.

تصاویر نصب شده در داخل واگن‌ها دائما تغییر داده می شوند، بر این اساس تا بحال تمامی تابلوهای موجود در گالری نقاشی «ترتیکوف» و موزه «پوشکین» و موزه پانورامای «بارادینسکایا بیتوا» در این موزه های سوار بر چرخ به نمایش در آمده‌اند.

قطارهای «آکوارل» را می‌توان نوعی سند تاریخی متحرک خواند که به مسافران این امکان را می‌دهند تا خود را در فضای مسکوی قدیم احساس کرده و با سنن و شیوه زندگی روس‌ها در گذشته، همچنین روند توسعه سیستم حمل و نقل در روسیه و مسکو و هنر هنرمندان روسی در طول تاریخ بهتر و بیشتر آشنا شوند.

در ادامه با هم تصاویری زیبا از این واگن های قطار و همچنین ایستگاه های زیبا و منحصر به فرد مترو روسیه را با هم می بینیم:

انتهای متن/


 
کد مطلب: 2196